O značce

Historie firmy Jaguar

V roce 1932 založil Kurt Schmidt ve městě nožů a nůžek Solingenu, továrnu na ocelové výrobky Kurt Schmidt KG. Název Jaguar byl zaregistrován koncem 60. let jako obchodní značka pro kadeřnické nůžky a krátce na to se také stal názvem společnosti. Tento název odráží specializaci ve výrobě nůžek a je označován jako výchozí bod Jaguaru na jeho cestě stát se jedním z předních výrobců na světě.

Jaguar pracuje intenzivně na inovaci kadeřnických nůžek. Dále také nabízí vysoce kvalitní řady kartáčů a elektro spotřebičů pro kadeřníky. V roce 2000 se se zavedením systému Thermocut - Jaguar TC stala ze stříhání vlasů wellness procedura.

Výrobky Jaguar si oblíbili profesionálové ve více než 80 zemích světa.

Výroba

Pro kadeřníka jsou nejdůležitějším nástrojem nůžky. Během vytváření jednoho účesu se až 1000krát zavře a otevře ostří nůžek. Abychom kadeřníkovi co nejvíce ulehčili stříhání, vyrábíme nůžky dle přísných měřítek kvality:

  • výběr vysoce hodnotné nerezové oceli
  • ergonomicky řešený tvar
  • lehký chod, vysoká ostrost, přirozené uchopení

K výrobě využívá Jaguar nejmodernější počítačem řízené stroje. Přesto je i dnes nenahraditelná ruční práce našich odborníků. U všech nůžek se provádí více jak 120 pracovních postupů včetně několika kontrol kvality. Přibližně 120 zaměstanců v Solingenu vyrobí denně 2500 až 3000 nůžek.

 

Kováním na bucharu získává vysoce hodnotná ocel první podobu kadeřnických nůžek.

Ještě před kalením se vyfrézují zuby pro efilační nůžky. Na otočném stole se plně automaticky děrují a vrtají díry pro šrouby. Dalším pracovním postupem ja kalení polotovaru. Dochází k jaho ohřevu téměř na 1050° C.

ICE - nebo speciálně u Jaguaru - Friodur® - postup ochlazení při teplotách až do -180° C - zlepšuje strukturu oceli a zároveň zvyšuje odolnost proti opotřebení. U zakalených ostří následují různé druhy strojního broušení.

Ruční práce: Zvládnout poslední ruční broušení nůžek vyžaduje spoustu zkušeností a dovedností. Jeden z nejdůležitějších pracovních postupů - zkompletování nůžek. Jen málokdo ovládá toto "umění". K zajištění stálé a vysoké kvality prochází každé nůžky Jaguar pečlivou a rozsáhlou výstupní kontrolou.

vroba 4

Jaguar Japan Inc.

Již několik let Jaguar dosahuje stále větších úspěchů s japonskými kadeřnickými nůžkami KAMIYU. Úzká německo-japonská spolupráce otevírá nové příležitosti pro zcela nové, inovativní a překvapující řešení problémů, ve prospěch kadeřníků po celém světě.

Nůžky Jaguar Kamiyu se vyrábějí v Ósace a kombinují tradiční japonskou zručnost technickou výrobní know-how Jaguaru a to nabízí kadeřníkům vyjímečně dobrý poměr cena-výkon pro japonské nůžky.

Reference na Jaguar

spilar

JAN ŠPILAR

Studio Střihoruký Edward, Brno, Česká republika

"Nůžky Jaguar používám od roku 1993 a vyzkoušel jsem téměř všechny typy od třetí třídy ( Silver Line ) výš. Cením si vysoké ostrosti a příjemného ergonomického tvaru, který se pohodlně drží. V současné době stříhám typem Euro-Tech 5,25 Black Line, které jsou speciálně tvarované. Tyto nůžky mi umožňují docílit svobodu k tvořivé práci a jsou mi nesmírně cenným pomocníkem k dosažení co nejpřesnějšího střihu, který je základem moderních účesů."

christopher-moody_01

CHRISTOPHER MOODY

Mezinárodní stylista, Darfield/Barnsley, Velká Británie

"Používám Jaguar nůžky a strojky na stříhání déle než 10 let. Stejně jako pracuji v salónu, tak také cestuji po celém světě, kde vedu semináře a show pro kadeřníky od USA až po Dálný Východ. Vždy na těchto akcích používám nůžky Jaguar. Má práce vyžaduje, aby mé nůžky byly dokonale vyvážené, odborně zkonstruované a neuvěřitelně ostré. To jsou důvody, proč jsem si vždy vybral Jaguar nůžky z řady Gold line a Black line."

safet-skeric_01

SAFET SKERIC

Kadeřnický salón Oliver Schmidt, Düsseldorf, Německo

 " Při práci s našimi zákazníky, věříme pouze těm nejlepším kadeřnickým produktům. Stejným způsobem se díváme i na naše pracovní nástroje. Od počátku mého tréninku před 20 lety byl Jaguar vždy synonymem nejvyšší kvality a inovace. Pracuji s nimi dodnes a říkám svému personálu : Jen nůžky Jaguar stříhají jako nůžky Jaguar!"

lee-stafford_01

LEE STAFFORD

Salóny ve městech Brighton, Leigh On Sea a Londýn, Velká Británie

"Zjistil jsem, že nůžky Jaguar Diamond jsou velmi pohodlné, dobře vyvážené a velmi ostré, takže se ideálně hodí k typu stříhání, který chci dělat."

david-lammich_01

DAVID LAMINCH

Univerzitní učitel na FAW a herec, Kolín nad Rýnem, Německo

"Jaguar nůžky jsou nejostřejší nůžky. Dávají mi svobodu být kreativní a pasují úžasně do ruky. Udělaly na mě dojem svou dlouhou životností. "

cindy-smith_01

CINDY SMITH

Salón "Cuts", Portland/Oregon, USA

"Jaguar nůžky jsou hladké! Vždy udělají přesný čistý řez. S nůžkami Jaguar mám pocit jistoty. Jsou ostré, snadno ovladatelné a perfektně vyvážené!"