Know-how

Péče o nůžky JAGUAR

SERVISNÍ KONTROLA

Po nějaké době každé nůžky ztratí svou ostrost - vždy v závislosti na individuální úrovni použití. Nechte Vaše nůžky Jaguar nabrousit vždy pouze v autorizovaném servisu Jaguar.

PÉČE

Denně otírejte měkkým hadříkem ostří a středový šroub vašich nůžek JAGUAR. Pak přidejte kapku mazacího oleje JAGUAR na oblast otáčení šroubu, aby byl dosažen optimální střižný výkon. Otvírejte a zavírejte nůžky několikrát za sebou, aby se olej dostatečně rozetřel.

Ideální napětí zajišťuje hladké otevírání a zavírání a hladký střih. Vaše nůžky budou v jakékoliv požadované poloze a úhlu stříhat efektivně a pohodlně, přičemž ostrost ostří bude maximální.

 

JAK OTESTOVAT SPRÁVNÉ NAPĚTÍ

Napětí může být otestováno opakovaným otevíráním a zavíráním nůžek. Když je napětí správně nastavené, tak se čepele nůžek zavírají jemně a uzavření nůžek vyžaduje jen minimální tlak.

ÚPRAVA NAPĚTÍ

Všechny nůžky JAGUAR mají patentovaný seřizovací šroub pro jemné nastavení napětí. K úpravě napětí prosím používejte přiložený nástroj. Otáčení šroubu ve směru hodinových ručiček dotáhnete napětí a proti směru hodinových ručiček napětí uvolníte. Pak znovu zkontrolujte správné napětí.

Péče o nůžky JAGUAR ke stažení zde

Broušení

Aby vám nůžky Jaguar dobře sloužili, je potřeba je nechat pravidelně brousit u společnosti Jaguar nebo u autorizovaného servisu v České republice.

 

Tím lze zaručit vysokou kvalitu nůžek Jaguar a jejich správné střihání a dlouhá životnost.

Broušením nůžek ve výrobním závodě Jaguar v Solingenu je zaručeno kvalitní nabroušení, seřízení a v případě potřeby i výměna originálních dílů.

 

Veškeré broušení a nutné práce jsou prováděny zaškoleným personálem tak, aby o nůžky bylo postaráno tak, jako při výrobě nových nůžek.

Před opuštěním broušených nůžek ze závodu jsou nůžky překontrolovány, jako je tomu i u nůžek nově vyrobených.

Pro informace o broušení kontaktujte pobočku HAIR SERVIS

Patenty a vývoj

OFF SET

OFFSET

Offsetový design pro lehký a přesný střih. Ergonomické uspořádání oček uvolňuje napětí v paži, krku a rameni.

CLASSIC

CLASSIC

Symetrické uspořádání oček pro prsty.

CRANE

CRANE

Klesající úhel rukojeti palce pro ergonomickou pracovní pozici.

CHIRO

CHIRO

Držadla Chiroform.

ERGO

ERGONOMIC

Ergonomicky tvarované očko pro palec umožňuje přirozené uchycení nůžek. Svaly na rukou, krku a ramenech zůstávají uvolněné.

ERGO-PLUS1

ERGONOMIC PLUS

Očka prstů opačných směrů zaručují perfektní držení nůžek v přirozené poloze a zaručují dokonalou kontrolu nad střihem.

ROTATING

ROTATING

Otočné očko se pohybuje společně s palcem. Zamezí se otěru palce na očku. I přesto je uchopení pevné.

MOVABLE

MOVABLE

Pohyblivé očko pro palce - dochází k úplnému odlehčení, jelikož pohyblivé očko umožňuje přirozený pohyb palce při stříhání.

T-HANDLE

T-HANDLE

Patentované T-uchopení. Místo běžného očka je použita pro uchopení ergonomicky formované držadlo. Výhody: nižší síla při držení, jisté vedení. Možnost nastavení držení přesně podle požadavků zákazníka.

COATED

COATED

Vysoce kvalitní povrchová úprava zabraňující přímému kontaktu pokožky s ocelí a působící jako ochrana v případě alergie na nikl.

CURVED

CURVED

Zaoblené ostří ( Japonské ostří) zaručuje ideální úhel střihu z každé pozice a tím i přesný a rovný střih přes celou délku.

MICRO

MICRO

Klasická plochá čepel s rovným břitem pro vynikající ostrost. Mikroozubení na jedné straně čepele zabraňuje prokluzování vlasů.

PRISM

PRISM

V-zoubkování efilačních zoubků zajišťuje hladký, měkký pocit při zavírání nůžek. Stříhání je bezpečné a přesné, bez prokluzování.

PRISM PLUS

PRISM PLUS

V-zoubkování efilačních zoubků zajišťuje hladký, měkký pocit při zavírání nůžek. Stříhání je bezpečné a přesné, bez prokluzování. Druhý břit opatřen minizoubky.

Microkarbidová ocel

Intenzivní vývojová práce vedla k úspěšnému vytvoření oceli, která je šitá na míru potřebám kadeřnických nůžek : Microkarbidová ocel. Tento vysoce výkonný materiál má mimořádně jemnou, homogenní strukturu od složitého procesu práškování kovu : roztavená ocel je rozprášená na mikro-prášek a zhutněna pod vysokým tlakem.

Pro extrémně vysokou úroveň odolnosti proti opotřebení

Rentgenový snímek oceli dává jasnou představu o rozdílech : konvenční ocel se opotřebovává rychleji. Důvodem jsou karbidy, které zajišťují odolnost proti opotřebení, mají hrubou strukturu a jsou nerovnoměrně rozšířeny v běžném druhu oceli pro nůžky. Naopak Microkarbidová ocel obsahuje velmi jemné a rovnoměrně rozšířené karbidy a má zvlášť vysokou úroveň vanadu. Homogenní struktura společně s vanadem zajišťuje, že je Microkarbidová ocel nejen velmi pevná, ale i tvrdá a proto mimořádně odolná proti opotřebení.

Fascinace stálou ostrostí

Vzhledem k tomu, že stabilita ostří je mimořádně vysoká, Jaguar Black Line zůstane ostřejší mnohem déle než například nůžky z kobaltu.

Originály a padělky

Jaguar úspěšně bojuje proti plagiátorství (padělkům)

Jaguar Stahlwarenfabrik, se sídlem v Solingenu v Německu, se specializuje na profesionální kadeřnické nůžky od konce 60. let a dnes je jednou z vedoucích společností v tomto oboru na celém světě. Firma Jaguar je úspěšná ve více než 80 zemích a značka Jaguar je mezi kadeřníky synonymem kvality a designu. Již nějakou dobu se také jiní pokoušejí využít této silné značky výrobou padělků. Padělatelské dílny jsou především v Pákistánu a Číně, padělky ale najdete po celém světě.

Padělky nůžek Jaguar není snadné určit na první pohled, protože se nekopíruje jen dobře známé logo Jaguar. Padělatelé někdy také kopírují obal, charakteristický tvar nůžek, příslušenství a díly, a dokonce i jména jednotlivých modelů nůžek. Ale skutečnost, že tyto padělky mají v každém ohledu horší kvalitu než originály, není obvykle kadeřníkům zřejmá při nákupu, ale až při používání v salonu : opravdu nepříjemné překvapení. Takové nůžky jsou již tupé nebo ztrácí svou ostrost již po krátké době, což je dělá nepoužitelné pro profesionální použití v salonu. Méně kvalitní ocel (ocel nižší jakosti), nestandardní zpracování kovu (např. při kalení), neprofesionální úprava čepelí nůžek a špatné opracování střižných hran – to jsou negativní charakteristické znaky těchto druhů padělků, pouhým okem laika nepostřehnutelné, rozeznatelné pouze specialisty na nůžky. A uživatelé nemohou uplatnit reklamací tak, jako s originálními výrobky.

Koneckonců, dobré kadeřnické nůžky nejsou jako kabelky, šátky nebo jiné produkty jednodušší na výrobu. Jsou to spíše technicky sofistikované nástroje, které vyžadují velké množství odborných znalostí a které musí splňovat vysoká očekávání kadeřníků s ohledem na jejich trvanlivost a ostrost.

 

Jaguar se úspěšně brání

Ve spolupráci s maloobchodníky a obchodními partnery podniká Jaguar aktivní kroky proti padělatelům. Pokud se kopie objeví na trhu, společnost spolupracuje s místními právníky dané země na dohledání distribučních kanálů, pomocí nichž se snaží odhalit totožnost výrobce.

A někdy jdou ještě dále. André Schmidt, výkonný ředitel pro prodej a marketing, říká  "Před časem se nám pomocí detektivů najatých speciálně pro tento případ podařilo odhalit výrobce v Číně." Úlovek stál za to : Čínské úřady zabavily více než 4000 kopií nůžek Jaguar a výrobci byla uložena vysoká pokuta.

Ale Jaguar věnuje pozornost nejen výrobcům. Sessler pokračuje: "Máme seznam s více než 250 výrobci a prodejci po celém světě, kteří jsou podezřelí z nabízení padělaných výrobků Jaguar. I nadále shromažďujeme informace a podnikáme právní kroky proti těmto společnostem, jakmile je objeven důkaz padělání."

Je důležité vědět, že obchodování s komerčně padělaným zbožím se trestná podle zákona a podléhá trestnímu stíhání, stejně jako výroba padělků. Obchod s padělky, včetně jejich nákupu, není jen tak banální ( bezvýznamný) přestupek. Jen v samotném Německu se odhaduje roční finanční ztráta kvůli padělání 29 miliard eur a stojí asi 70.000 pracovních míst.

 

Jak se mohu ochránit před padělky?

V prvé řadě se doporučuje spoléhat na obecně známé značky jako nůžky Jaguar, protože tyto značky zaručují dobrý poměr mezi cenou a výkonem.

 

Ale jak si může být kadeřník jist, že v ruce drží originální nůžek?

Zde je několik tipů, které si vezměte k srdci:

  • Kupujte nůžky jen u specializovaných prodejců a zástupců, které znáte a kterým důvěřujete. V tomto případě si můžete být jisti, že nabízejí pouze originální zboží. Budou Vám také nápomocni s otázkami ohledně servisu a záruky.
  • Vždy se ujistěte, že na prodejním dokladu je vždy adresa prodejní společnosti a že kromě značky nůžek je na dokladu specifikován i přesný model nůžek.
  • Používejte zdravý rozum: Pokud je model nabízen za velmi nízkou cenu, může to být padělek. Kvalita má svou cenu! Vyhněte se nápadně nízkým cenám zboží, které je nabízeno zejména prostřednictvím webových stránek a on-line aukcí, pokud prodejce není dobře známý a seriózní.
  • Nenakupujte na bleších trzích nebo od pouličních prodavačů.
  • Dávejte pozor na vnější znaky, jako je balení a loga.
  • Pokud si nejste jisti, zda váš produkt není padělaný, můžete nás kontaktovat nainfo@kadernicky-obchod.cz. Zkontrolujeme, zda firma / osoba nabízející tento produkt je firmě Jaguar známa a zda je výrobek originální.
padlky1
padlky2
padlky3
padlky4
padlky5
padlky6